AZS zatrzymał Liderki

Koszykówka

Zwycięska passa Panattoni Europe Lider Pruszków dobiegła końca. W 18. kolejce I ligi koszykówki kobiet zespół Jacka Rybczyńskiego przegrał z AZS Uniwersytet Warszawski 51:68.

Zaczęło się od niecelnych rzutów i strat, które były obecne po obu stronach. Po blisko dwóch minutach pierwsze punkty zdobyła Ostrowska, ale na parkiecie toczył się wyrównany bój. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem – po 11. W drugiej odsłonie Liderki nieco „odjechały” gospodyniom i prowadziły 20:14. AZS szybko doprowadził do remisu, jednak przyjezdne ponownie wypracowały przewagę i na półmetku prowadziły 34:31.

Później na parkiecie dominował już tylko AZS. Przez pięć minut Liderki nie potrafił zdobyć punktów, a gospodynie w tym czasie odrobiły straty i zbudowały przewagę – 43:34. Przyjezdne walczyły, ale bez efektu. W czwartej kwarcie AZS przypieczętował dwunastą wygraną w sezonie.

Tym samym dobiegła końca fantastyczna passa Lidera, który wygrał cztery kolejne spotkania. Zespół z Pruszkowa z dorobkiem 27 punktów jest czwarty w tabeli I ligi.

AZS Uniwersytet Warszawski – Panattoni Europe Lider Pruszków 68:51 (11:11, 20:23, 19:10, 18:7)