Awans Znicza w Pucharze Polski

Znicz Pruszków awansował do II rundy rozgrywek Pucharu Polski. Podopieczni Dariusza Banasika wyeliminowali Tremalicę Bruk-Bet Nieciecza wygrywając 2:1 (1:0).

Pruszkowianie kontynuują pucharową przygodę i przez rozgrywki idą jak burza. Dziś Znicz pokonał lidera I ligi Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:0). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 20 min. Maciej Górski, a 10 minut po przerwie podwyższył Artur Januszewski. Bardziej doświadczeni goście w końcówce meczu przycisnęli, jednak zdołali strzelić jedynie gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Jakub Czerwiński. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa bramkarza Znicza Oliwiera Wienczatka, który uchronił pruszkowian przed utratą kolejnych bramek.

Znicz jest czwartą drużyną, która wywalczyła awans do II rundy rozgrywek. Wcześniej uczyniła do Wisła Puławy, a dziś promocję wywalczyła Stal Stalowa Wola (2:0 z Olimpią Grudziądz) i Energetyk ROW Rybnik (2:1 z Siarką Tarnobrzeg).

Jutro rozegrane zostaną kolejne spotkania I rundy.

O tym z kim piłkarze Znicza zagrają w kolejnej fazie rozgrywek zadecyduje losowanie, które zaplanowano na 14 sierpnia na Stadionie Narodowym. Podkreślić należy, że do kolejnego etapu włączone zostaną zespoły z Ekstraklasy.