Awans do fazy pucharowej

Tenis Stołowy

Zwycięstwo z Białorusią dało Polsce awans do fazy pucharowej Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym. Kolejny dobry mecz rozegrał Daniel Górak.

Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki grał jako ostatni i miał pełen komfort. Wang Zeng Yi bez problemu pokonał 3:0 Aliaksandra Khanina. Pavel Platanov tylko w pierwszym secie do końca naciskał na Jakuba Dyjasa, jednak Polak uporał się z Białorusinem w trzech odsłonach.

Górak miał przypieczętować zwycięstwo Polski i to zrobił. Pierwszą partię wygrał do 6, jednak w drugiej odsłonie Gleb Shamruk ambitnie walczył i wyrównał stan meczu wygrywając 12:10. Kolejne dwa partie to popis Góraka. Zawodnik Bogorii w ostatnim secie rozbił Białorusina.
W czwartej odsłonie Górak stracił tylko jeden punkt.

Polska zrobiła to, co do niej należało. Wygrała z Białorusią, jednak awans do dalszej fazy gier uzależniony był od wyniku rywalizacji Japonii z Portugalią. Triumf tenisistów z Kraju Kwitnącej Wiśni dał biało-czerwonym drugą lokatę i przepustkę do kolejnej fazy DMŚ.