Aktywnie w Książenicach

Bieganie

W ubiegłą niedzielę odbyła się III edycja biegu „Biegam, bo lubię w Książenicach”. Dwie poprzednie cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Tak było też i tym razem. W tym roku na zawodników czekały zmiany.

Szkoła Podstawowa w Książenicach przy al. Marylskiego była w miniony weekend licznie odwiedzana przez fanów zdrowego trybu życia. Jak co roku, o tej porze odbyły się biegi, w których mogli zmierzyć się zarówno ci starsi, jak i ci młodsi.

W trzeciej edycji biegu trasa na 10 km uległa zmianie. W poprzednich edycjach biegacze musieli pokonać dwie pętle wyznaczone na osiedlowych uliczkach.  Tym razem zawodnicy musieli zmierzyć się z jedną pętlą na osiedlu oraz przebiec pozostały fragment trasy, który został wytyczony przez okoliczny las. Zawodnicy nie mieli łatwego zadania, bo pomimo wychodzącego zza chmur słońca, dostali dawkę mocno wiejącego wiatru. Trudne warunki ich nie zniechęciły i bieg odbył się bez problemów.

W biegu głównym zaplanowanym na godz. 11.00 wzięło udział 210 uczestników. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką okazała się biegnąca z numerem 88 – Agnieszka Wójcik – z czasem 0:42:19.7. Jeżeli chodzi o mężczyzn, to linię mety jako pierwszy przekroczył Sylwester Kuśmierz, a stoper pokazał wtedy 0:35:11.2. W tym samym czasie ruszył także bieg towarzyszący na 5 km. Joanna Snopkiewicz i Jakub Pudełko okazali się najlepsi w swoich kategoriach. Łączna ilość śmiałków, która zdecydowała się pokonać tę trasę to 194 osoby. Poza tym oprócz biegu można było spróbować swoich sił w nordic walkingu. 65 osób skusiło się na tego rodzaju aktywność. Najmłodsi też mogli poczuć się jak ich opiekunowie i pobiec na 400 lub 1000 metrów.

Po zakończonych zmaganiach na uczestników czekał ciepły posiłek zapewniany przez organizatorów.
Nie obyło się niestety bez wpadki, o której piszą organizatorzy na stronie wydarzenia. – Pomimo tego, że bardzo się staraliśmy i chcieliśmy wszystko dopiąć na ostatni guzik to doszło do nieporozumienia w biurze zawodów i niektóre osoby dostały nieprawidłowy chip. Ponadto część osób, pomimo ustawionych bramek, ominęło matę do pomiaru czasu i ich czas nie został "sczytany" przez system – czytamy w komunikacie.

Organizatorzy zapewniają, że pracują nad wyżej wymienionymi nieścisłościami. Więcej informacji na Facebooku oraz na stronie biegu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.