Akrobaci z Pruszkowa triumfują

Uncategorized

Czwórka akrobatów z Pruszkowa triumfowała na wrześniowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Chorzowie. Ich sukces należy docenić podwójnie ponieważ pruszkowska sekcja akrobatyczna warunków do treningów nie ma zbyt idealnych.

Czwórka akrobatów z Pruszkowa triumfowała na wrześniowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Chorzowie. Ich sukces należy docenić podwójnie ponieważ pruszkowska sekcja akrobatyczna warunków do treningów nie ma zbyt idealnych.

Mistrzostwa Polski Juniorów w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce odbywały się w Chorzowie w dniach 28-29 września. Triumfatorami w akrobatyce zostali młodzi chłopcy reprezentujący barwy MKS Pruszków. Dwójki męskie w składzie Darian Furczak i Kamil Nowakowski oraz Paweł Bigos i Jakub Zieliński, prowadzenie przez Grzegorza Napiórkowskiego, zdobyły tytuły kolejno Mistrzów Polski Juniorów oraz Wicemistrzów Polski Juniorów. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci innego klubu sportowego z naszego regionu – Kocoń Jan i Kłos Daniel występujący w barwach ursuskiego UTS Akro-Bad Warszawa.

W klasyfikacji drużynowej pruszkowski klub uplasował się na czwartym miejscu z dorobkiem 27 pkt. Na „pudle” stanęły natomiast kluby UTS Akro-Bad Warszawa (79 pkt.), ZKA Stal Rzeszów (41 pkt), DOSiR Sokolnia Chorzów (39 pkt).

Kim są młodzi mistrzowie? Darian Furczak trenuje od ósmego roku życia. Swoje zdolności akrobatyczne rozwija od dziewięciu lat. Na co dzień uczy się w pruszkowskim LO im. Tomasza Zana. Jego partner, Kamil Nowakowski to uczeń pruszkowskiego gimnazujm nr 3, a akrobatykę trenuje od sześciu lat. Swoją przygodę z tym sportem zaczął w wieku ośmiu lat. Również jako ośmiolatek treningi rozpoczął wicemistrz Polski Paweł Bigos. Dziś zajęcia te łączy z nauką w milanowskim technikum. Na tytuł wicemistrza „krótko” pracował Jakub Zieliński, który akrobatą jest od pięciu lat i jako jedyny z tej czwórki sportowców treningi rozpoczął w wieku dziewięciu lat. Jakub, podobnie jak Kamil Nowakowski, uczy się w Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie.

Sukces młodych akrobatów z Pruszkowa należy docenić podwójnie. W ostatnich miesiącach musieli bowiem przenieść swoje treningi do innej szkoły. Sekcja akrobatyczna pruszkowskiego MKS zajęcia prowadzi w Szkole Podstawowej nr 2. Jednak w tegoroczne wakacje prowadzony był tam remont sali gimnastycznej, co uniemożliwiło akrobatom przygotowania do zawodów. Pomocną dłoń wyciągnęła do młodych sportowców Ewa Łukasik dyrektor Gimnazjum nr 3, gdzie treningi prowadzone są od września.

Grzegorz Napiórkowski, który prowadzi w MKS Pruszków sekcję akrobatyki podkreśla, że sukces męskich dwójek, jest również zasługą jego współpracowników m.in. Marty Balawender i Damiana Sobiańskiego. Ten ostatni ułożył dla zwycięskich dwójek układ choreograficzny.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.