Agata Królak jak Otylia Jędrzejczak

Fenomenalnie spisują się pruszkowscy pływacy na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu 13-latków. Uczniowie Gimnazjum nr 4 z Pruszkowa po dwóch dniach zawodów mają na swoim koncie 6 medali - 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Nasza pływaczka Agata Królak została okrzyknięta drugą Otylią Jędrzejczak. Zdobyła 2 złote medale na 50m i 100m stylem motylkowym, wyprzedzając w finale rywalki o ponad 2 metry. Dodatkowo na 50m stylem dowolnym Agata wywalczyła srebro z rewelacyjnym czasem 0,27,48.

Złoto i dwa brązowe medale zdobył Wojciech Kaźmierczak, odpowiednio 200m stylem zmiennym, 400m stylem zmiennym, 100m stylem klasycznym.

Rewelacyjnie spisuje się również Stanisław Kolczyński, który przed Mistrzostwami Polski sklasyfikowany był w drugiej 20. zawodników w kraju, a na Mistrzostwach każdy start to finał „A”, czyli pierwsza 8. w Polsce.

Pecha miała pruszkowska sztafeta, które przegrała medal zaledwie o 0,04s.

Po 2 dniach mistrzostw Pruszkowski UKS Kapry-Armexim jest na 1 miejscy w klasyfikacji medalowej w Polsce.