A klasa wraca na murawę

Piłka Nożna

Po zimowej przerwie gotowi do powrotu na boiska są piłkarze A klasy. W rundzie wiosennej w grupie Warszawa III czeka nas 12 emocjonujących kolejek. Pierwsza już niebawem.

Osiem zespołów z naszego regionu zaciekle walczy w A klasie w grupie Warszawa III. Za nami runda jesienna. Jak prezentują się wyniki poszczególnych zespołów po 12 kolejkach? Wiele wskazuje na to, że o awans walczyć będzie Piast Piastów. Piłkarze ze stadionu przy Kosińskiego na swoim koncie mają dziewięć zwycięstw, remis i dwie porażki, co daje im 28 punktów. W ligowej tabeli o dwa oczka są gorsi od Świtu Warszawa. Chrapkę na awans mają również Jedność Żabieniec (27 pkt.) i GLKS Nadarzyn (23 pkt.) Wspomniane drużyny zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w tabeli.

W środku stawki pewnie czuje się Tur Jaktorów, który na swoim koncie ma 16 punktów. Zespół z Jaktorowa uplasował się na siódmej pozycji. To jednak nie koniec. W ogonie tabeli znajdziemy inne zespoły z naszego regionu. Wrzos Międzyborów z 11 oczkami zajmuje dziewiąte miejsce. Za nim ustawiły się kolejno Perła II Złotokłos (10 pkt), KS II Raszyn (10 pkt) oraz AMT Nowa Wieś (9 pkt). Jeśli piłkarze nie wezmą się do roboty to na koniec sezonu może ich spotkać niemiła niespodzianka. Dlaczego? Ostatni w tabeli UMKS II Piaseczno ma osiem punktów, czyli tylko o jeden mniej niż poprzedzający go zespół z Nowej Wsi. Zawodnicy z Raszyna i Złotokłosu również powinni mieć się na baczności.

Na początku rundy wiosennej szykują się ciekawe i w niektórych przypadkach „bratobójcze” spotkania. Emocji nie zabraknie w Nadarzynie, gdzie GLKS podejmie KS II Raszyn. W jesiennym starciu to nadarzynianie byli górą (2:1). Jak będzie tym razem? Przekonamy się już niedługo. AMT Nowa Wieś będzie miała okazję do odwetu na Turze Jaktorów. Jesienią zawodnicy z Nowej Wsi ulegli Turowi 3:0.

Kibice z Piastowa zastanawiają się natomiast, czy ich klub powtórzy wynik z jesiennego spotkania z UKS Siekierki. Wtedy Piast wygrał 3:0. Patrząc na poczynania UKS-u wiele wskazuje na to, że scenariusz uda się powtórzyć. Siekierki są na ósmym miejscu z pięcioma zwycięstwami i siedmioma porażkami na koncie.

Podobne oczekiwania mają kibice Perły II Złotokłos, która w starciu ze Spartą II Jazgarzew odniosła triumf. Piłkarze ze Złotokłosu w wyjazdowym spotkaniu rozgromili rywali 6:1. Dziś Sparta zajmuje piątą lokatę w tabeli i zapewne będzie chciała zmyć z siebie blamaż. Szykuje się zatem pełne emocji spotkanie.

Na pierwszą rozgrywkę tej wiosny nieco dłużej poczeka Wrzos Międzyborów, który w 14. kolejce będzie pauzował. Zawodnicy z Międzyborowa na murawę ruszą dopiero w kwietniu, kiedy to zmierzą się z sąsiadami z Jaktorowa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.