​Warcabista z Błonia wicemistrzem świata

Uncategorized

Karol Cichocki z klubu LKS Olymp Błonie zdobył tytuł wicemistrza w Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach stupolowych.

Zawody odbyły się we Francji w dniach od 29 czerwca do 7 lipca. Polskę reprezentowała 24-osobowa drużyna, w której głównymi postaciami byli zawodnicy klubu KLS Olymp Błonie. Największy sukces odniósł Karol Cichocki, który zajął trzecie miejsce w zawodach, ale jako że dwóch zawodników zajęło pierwsze miejsce, Polakowi przyznano tytuł wicemistrza. Wyżej od niego byli tylko dwaj reprezentanci Holandii. Inni Polacy znaleźli się w trzeciej dziesiątce.

W kategorii dziewcząt wysokie siódme miejsce wywalczyła Katarzyna Stańczuk, która również jest zawodniczką klubu z Błonia. 10. i 11. pozycja przypadła odpowiednio Darii Babiak (GLZS Darłowo) i Zuzannie Suchockiej (UKS SW Jeziorany).

To nie jedyny sukces zawodników LKS Olymp w ostatnim czasie. W drugiej połowie czerwca w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski warcabiści z Błonia nie dali szans rywalom i zdobyli tytuł.

Warcabiści z Błonia (Karol Cichocki, Mateusz Stańczuk, Adrian Nadulny oraz Katarzyna Stańczuk) zostali także` powołani do kadry Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kat. juniorów młodszych, które odbędą się od 1 do 8 sierpnia w Bielawie.