"Wandżi" i Floras jadą na mistrzostwa świata

Region

Zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Wang Zeng Yi i Robert Floras zostali powołani do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata, które w dniach 8-15 maja odbędą się w holenderskim Rotterdamie.

„Celowałem w mistrzostwa Europy, a jadę na mistrzostwa świata. To dla mnie piękny moment” – skomentował powołanie do seniorskiej kadry Floras.

„Miejsce w reprezentacji to efekt mojej dobrej i równej gry w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych i indywidualnych mistrzostwach Polski” – powiedział 18-letni „Florek”, który jeszcze w ubiegłym roku w Stambule startował w mistrzostwach Europy juniorów.

Z kolei Wang Zeng Yi w reprezentacji powołanej przez trenera Tomasza Krzeszewskiego był pierwotnie rezerwowym. Powołanie otrzymał inny tenisista stołowy Bogorii – Daniel Górak, który jednak z powodu kontuzji i ciągłej rehabilitacji zrezygnował z udziału w światowym czempionacie.

Oprócz pingpongistów Bogorii, w kadrze Rotterdam 2011 są Lucjan Błaszczyk, Jakub Kosowski i Bartosz Such. Biało-czerwonych przed wyjazdem do Holandii czeka tygodniowe zgrupowanie w Austrii. Robert Floras z powodu egzaminów maturalnych będzie przygotowywał się do Mistrzostw indywidualnie w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.