​Bogoria w finale europejskiego pucharu!

Tenis Stołowy

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki awansowali do wielkiego finału rozgrywek ETTU dzięki zwycięstwu w rewanżowym meczu z francuskim klubem Istres 3:1.

W pierwszym spotkaniu grodziszczanie również byli lepsi od rywali – wywieźli z Francji zwycięstwo 3:2 (w setach 13:9). Sobotni pojedynek od zwycięstwa rozpoczął Daniel Górak, który pomimo nerwowego początku i porażki w pierwszych dwóch setach, ostatecznie pokonał  40-letniego Christophe’a Legouta 3:2. Rozluźniło to Jianga Tianyi, który jako drugi  grodziskim zespole przystąpił do walki. Reprezentant Hongkongu w barwach Bogorii wygrał pewnie w trzech setach. Tym samym zrewanżował się Chenowi Jianowi za porażkę w ich poprzednim meczu. Grodziszczanie prowadzili w tym pojedynku 2:0 w meczach singlowych.

Porażka Roberta Florasa w trzeciej grze paradoksalnie dała awans Bogorii do wielkiego finału, ponieważ wygrał on w tym pojedynku dwa sety konieczne, aby rozstrzygnąć cały dwumecz na swoją korzyść. Przy stanie 2:1 w grach singlowych przy stole stanęli Daniel Górak i Jian Chen. 3:2 w setach lepszy okazał polski pingpongista i tym samym dał Dartomowi zwycięstwo w całym pojedynku 3:1.

W walce o tytuł polski zespół zmierzy się z rosyjskim UMMC Jekaterynburg, który w swoim dwumeczu półfinałowym pokonał Olimpię Unię Grudziądz.

Polski zespół zagra w finale europejskich rozgrywek po raz pierwszy od 2001 r.