14-latka jedzie na mistrzostwa Europy

Uncategorized

Monika Siwołowska potrafi wprawić w zachwyt swoimi umiejętnościami akrobatycznymi. 14-letnia mieszkanka Piastowa weźmie udział w mistrzostwach Europy w Rzeszowie, które odbędą się w dniach 19-22 października.

Siwołowska rozwija sportową pasję i czerpie z tego ogromną radość. W Rzeszowie 14-latka zaprezentuje się w konkurencji trójek kobiet wraz z Julią Galusiakowską i Nicolą Hyżyk. Dziewczyny tworzą zdolny team, czego najlepszym dowodem jest tegoroczne mistrzostwo Polski, które dało im prawo startu w Rzeszowie.

14-latka uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 5 Piastowie i trenuje w klubie UTS Akro-Bad Warszawa pod kierunkiem Natalii Piróg. Dobra postawa Siwołowskiej sprawiła, że od kilku lat jest w kadrze narodowej Polski. Ten rok dla niej i jej koleżanek jest niezwykle udany. Siwołowska, Galusiakowska i Hyżyk triumfowały w mistrzostwach Polski seniorów w Warszawie i juniorów w Białej Podlaskiej, okazały się najlepsze w XIII Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej Winobranie 2017. Z zagranicznych wojaży przywiozły 7. miejsce w zmaganiach w Vegas Acro Cup.

Dotychczasowe występy „trójki” napawają optymizmem. – Dziewczyny zmierzą się z najlepszymi zespołami w Europie. Włożyły dużo pracy, aby dojść do takiej formy jaką teraz prezentują. To prawdziwe wojowniczki. Ich atutami są: wytrwałość, odporność na stres oraz niesamowity wdzięk i urok! Liczymy na finały w układzie statycznym – przedstawia Jakub Siwołowski, tata Moniki.

Trzymamy zatem kciuki za utalentowane zawodniczki!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.