Społeczna inicjatywa powstania przedszkola w Ruścu

Nadarzyn

Na stronie nadarzyńskiego urzędu gminy pojawiła się petycja w sprawie budowy przedszkola publicznego w Ruścu. Mieszkańcy popierający tę inicjatywę mogą składać swoje podpisy za pośrednictwem internetu.

Gmina prowadzi obecnie trzy przedszkola (w Młochowie, Nadarzynie i Wolicy) i jeden żłobek. To zbyt mało w porównaniu do staje zwiększającej się liczby mieszkańców. Stąd inicjatywa budowy nowego, tym razem w Ruścu. – Mieszkańcy Starej Wsi i Ruśca niejednokrotnie zgłaszali już taką potrzebę. Teraz z związku z reformą systemu edukacji nadarza się okazja powrotu do tego tematu. Nasze potrzeby, ilość dzieci, są wystarczające do powołania takiej placówki. Gmina podkreśla utrzymujący się dodatni przyrost naturalny, więc nie ma ryzyka, że dzieci w przedszkolu zabraknie – uzasadnia Marcin Karczmarczyk, pomysłodawca petycji.

W dokumencie czytamy m.in.: „Argumentami przemawiającymi za przedszkolem publicznym jest odpowiednie zaplecze (oddzielne wejście, plac zabaw dla maluchów, sale przystosowane do wzrostu młodszych dzieci, oddzielna stołówka) oraz możliwości (wykwalifikowana i doświadczona kadra, współpracujący rodzice). Dodatkowo fakt, że od 1 września 2017 r. wszystkie trzylatki będą musiały mieć zapewnione miejsca w publicznych przedszkolach”.

Petycja dostępna jest tu. Swoje poparcie można wyrażać przez wypełnienie odpowiedniego pola i dodanie podpisu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.