Spółdzielnia mieszkaniowa z nową elewacją

Region

Władze Grodziska Mazowieckiego nie ustają w staraniach o renowację centrum miasta. Obecnie przy ul. Sienkiewicza modernizowany jest kolejny budynek.

Większość budynków przy ul. Sienkiewicza odstrasza swoim wyglądem: są brudne, szare i bardzo zaniedbane, dlatego władze Grodziska rozpoczęły modernizację lub wyburzanie starych kamieniczek. W nieco lepszym stanie technicznym jest budynek przy ul. Sienkiewicza 45 należący do Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na powierzchni 4 tys. mkw. mieszczą się tu m.in. banki, sklepy, poczta, apteka oraz siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i spółdzielni mieszkaniowej.

Budynek powstał w latach 70. ubiegłego wieku, a więc prawie 40 lat temu. Od tamtej pory nie był tu przeprowadzany kompleksowy remont. Teraz ma się to zmienić. Dom zyska nową elewację i zostanie ocieplony.

– To niezbędna inwestycja ze ze względu na to, że budynek jest bardzo energochłonny i powoduje duże straty ciepła. Planowaliśmy ją od trzech lat, teraz wreszcie się udało – mówi Ewa Rytel, kierownik administracji Osiedla Centrum Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Prace modernizacyjne już trwają. Ich zakończenie planowane jest na lipiec lub sierpień. Elewacja  wykonywana jest metodą lekko-mokrą. Położony tu zostanie styropian oraz okładzina ścienna. Front i ściana szczytowa budynku od ul. Montwiłła zostaną wyłożone panelami aluminiowymi, a tylna ściana zostanie pomalowana na szaro-beżowy kolor. Koszt inwestycji wyniesie ok. 700 tys. zł. Jak zapewnia Ewa Rytel, wkrótce wszystkie budynki znajdujące się w zasobach Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a do tej pory nieocieplone zyskają nowe elewacje ze względu na to, że są zbyt energochłonne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.