Spokojnie to tylko ćwiczenia

Grodzisk Maz.

Wypadek z udziałem trzech samochodów, co najmniej pięć osób poszkodowanych, dwie zakleszczone w pojeździe. Z aut wyciekają płyny, istnieje prawdopodobieństwo wybuchu – takie sceny można było zobaczyć wczoraj na grodziskich ulicach.

Ryk syren strażackiego wozu, radiowozy mknące ulicami czy karetki „na sygnale” przeciskające się przez miejskie korki – taki widok nie dziwi kierowców czy pieszych. Służby ratunkowe są widoczne. Często przy wielu zdarzeniach muszą ze sobą współpracować. Odpowiednia komunikacja i koordynacja wspólnych działań pozwalają szybko udzielić pomocy potrzebującym. To bardzo ważne ponieważ w wielu sytuacjach każda sekunda jest na wagę złota.

W miniony piątek służby ratownicze wspólnie przeprowadziły ćwiczenia na terenie Grodziska Mazowieckiego. Ich głównym celem doskonalenie współpracy wszystkich służb w trakcie sytuacji kryzysowej. – W ćwiczeniach wzięły udział jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grodziskiego oraz województwa mazowieckiego w sile około 40 samochodów – poinformował nas bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Jednak nie tylko strażacy ćwiczyli swoje umiejętności. Na miejscu działały również takie służby jak policja, pogotowie ratunkowe czy straż miejska. – Jednym z elementów była akcja ratownicza podczas katastrofy drogowej. Po zderzeniu 3 samochodów ucierpiało co najmniej 5 osób, dwie z nich były zakleszczone w pojeździe, dodatkowo na jezdnię wyciekały płyny samochodowe – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Akcja ratunkowa została zakończyła się powodzeniem. Wszyscy „poszkodowani” otrzymali potrzebna pomoc. Jak straż i policja oceniają ćwiczenia? – Wszyscy uczestnicy podsumowali działania, uznając je za udane i bardzo potrzebne – dodaje Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.