Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pruszków

Uzbrojony napastnik nielegalnie zdobył broń. Na cel ataku wybrał szkołę. Jak zareagować w takiej sytuacji? Dowidzą się tego uczniowie O im. Tomasza Zana w Pruszkowie.

– W piątek 28 września 2018 r. w godz. 11:00-16:00 na terenie Powiatu Pruszkowskiego, a konkretnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana, odbędą się ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych pod nazwą „ŻBIK 18”. Podczas ćwiczeń zostanie zasymulowany atak napastnika z bronią – informuje pruszkowskie starostwo. 

Ćwiczenia planowane były od kilku tygodni. Dzięki nim młodzież dowie się jak reagować w sytuacji zagrożenia. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzą się jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych, jak zaalarmować służby, które mogą powstrzymać napatnika. 

– Scenariusz, który zostanie zrealizowany podczas ćwiczeń, został oparty na faktycznych wydarzeniach z 25 września 2014 roku, kiedy człowiek chcący wejść w nielegalne posiadanie broni, miał zamiar dokonać masowego ataku w centrum handlowym – czytamy na stronie starostwa. 

Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń będą czuwać specjaliści. Uczniowie biorący udział w ćwiczeniach będą odpowiednio przeszkoleni oraz przez całe warsztaty zostaną objęci opieką wykwalifikowanego psychologa

Organizatorem ćwiczeń jest Stowarzyszenie Obrona Narodowa.pl – Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej przy współpracy Starostwa Powiatowego w Pruszkowie oraz miejscowych służb: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Pogotowia Ratunkowego Falck.

Na czas ćwiczeń z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Kościuszki. Autobusy linii miejskich zostaną skierowane na objazdy. Więcej szczegółów tutaj

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.