Spada poziom bezpieczeństwa w Podkowie Leśnej

Region

- Poziom bezpieczeństwa w Podkowie Leśnej nie jest tak wysoki, jak był - powiedział nam Krzysztof Sankiewicz, radny powiatu grodziskiego i mieszkaniec Podkowy. według niego w mieście brakuje patroli policji, całodobowego komisariatu, straży miejskiej i monitoringu.

Według radnego Sankiewicza w Podkowie Leśnej jest „patowa sytuacja”, zwłaszcza od momentu, gdy komendant powiatowy policji zlikwidował nocne dyżury. Komisariat jest otwarty do godz. 20.00. – Policja w Podkowie pojawia się tylko okazjonalnie – zaznaczył Sankiewicz.

Tym słowom zaprzecza mł. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy policji powiatowej w Grodzisku. – Tam są patrole. Przyjeżdżają policjanci z Grodziska lub z Milanówka. Patrolujemy ulice i przyjeżdżamy na zgłoszenia – stwierdziła. Dodała, że powodem zamykania komisariatu na noc są braki kadrowe.

Brak całodobowego komisariatu dostrzegają inni mieszkańcy, o czym powiedział nam burmistrz Andrzej Kościelny. – Mieszkańcy oczekują komisariatu działającego całą dobę. Mamy nadzieję, że taki zostanie przywrócony, jak tylko policja upora się ze swoimi problemami – powiedział.

Według burmistrza poziom poczucia bezpieczeństwa w mieście spada, gdy dochodzi do kradzieży lub napaści. Kilka dni temu informowaliśmy o włamaniu i próbie kradzieży w jednym z domów przy ul. Parkowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.