„Sokół” organizuje treningi biegowe

Brwinów

Takich inicjatyw w naszym regionie nie brakuje. Teraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Brwinowa dołącza do organizatorów treningów biegowych.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą falą biegowych grup, imprez oraz zawodów. W samym Pruszkowie funkcjonują takie inicjatywy jak „Parkrun”, „Mamy Biegamy”, czy amatorska grupa zawodników „WPRunning”. Zaś w Grodzisku Mazowieckim utworzyły się formacje „Biegi” oraz „Dogoń”. Ponadto każdego roku organizowane są imprezy biegowe m.in. w Podkowie Leśnej (Podkowiańska Dycha), Pruszkowie (Bieg Wolności) czy Milanówku (Bieg STO-nogi)

Teraz do szerokiego grona biegaczy będą mogli dołączyć mieszkańcy Brwinowa. Treningi organizuje Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, będą one odbywać się w każdy wtorek o godzinie 19.30. – Zawsze zaczynamy od wspólnej rozgrzewki, po której grupę  dzielimy na zaawansowaną, początkującą, rekreacyjną. W grupie zaawansowanej kładziemy nacisk na rozwijanie prędkości. Podczas treningów staramy się unikać biegania po nawierzchni z kostki jak również w miejscach o wysokim natężeniu dymu z pieców przydomowych – informuje Sophia van de Boel, jedna z organizatorek.

W biegach mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Wspólne treningi dają możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń i po prostu bardziej motywują do działania. Którędy będzie prowadziła trasa? Miejsce zbiórki to Rondo Feliksa Nowosielskiego. Uczestnicy będą biec wzdłuż torów PKP po ścieżce rekreacyjnej w kierunku Parzniewa. Jednak jak zaznaczają organizatorzy, wszystko może ulec zmianie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.