Sobota św. Patryka w Ucieraniu Treści

Pruszków

Restauracja Ucieranie Treści z Pruszkowa zaprasza na irlandzki wieczór z okazji Dnia św. Patryka. Na gości czekać będzie muzyczno-taneczno-kulinarne widowisko, które przeniesie Was w świat Celtów.

Dzień św. Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne. Ze względu na wesoły charakter modne staje się również jego świętowanie w innych krajach. Symbolem święta jest koniczyna, ale ta trójlistna. Dzień św. Patryka w Irlandii jest obchodzony 17 marca. Tego dnia wszyscy ubierają się na zielono i udają do pubów, gdzie sączą symboliczną szklaneczkę whiske’y. Co ciekawe w innych krajach tego dnia serwowane jest piwo. Obowiązkowo zielone.

Jeśli chcecie poznać nieco kulturę celtycką, irlandzkie tradycje oraz świętować Dzień św. Patryka to świetną propozycję ma restauracja Ucieranie Treści. Już 18 marca będzie można wybrać się w podróż do tajemniczego, a jednocześnie fascynującego świata Celtów. Wszystko za sprawą  multimedialnego spektaklu muzyczno-taneczno-kulinarnego „Eachata”. – Niepowtarzalne i wyjątkowe połączenie pięciu elementów kultury irlandzkiej w jednym miejscu i w tym samym czasie: fuzja muzyki, tańca, jedzenia, literatury i wizualizacji w najlepszym wydaniu – zachęcają organizatorzy.

Uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy co się będzie działo. O oprawę muzyczną zadba zespół Jig Reel Maniacs, który zaserwuje tradycyjne utwory celtyckie oraz własne kompozycje oczywiście utrzymane w klimacie irlandzkim. Widowisko taneczne przygotowała grupa Ellorien. Łatwo się domyślić, że szykuje się spora dawka stepowania. Dla wszystkich, którzy będą chcieli zasmakować irlandzkich specjałów Joanna i Artur Cyronkowie przygotowali specjalne menu: zupa, drugie danie, deser oraz stylowe napoje i trunki. Nie zabraknie również twórczości irlandzkich poetów i pięknych widoków ze Szkocji, ale to już musicie zobaczyć i usłyszeć sami.

Ta nietypowa podróż będzie kosztować zaledwie 80 zł od osoby. W tej cenie oprócz widowiska muzyczno-tanecznego znajduje się kolacja w stylu irlandzkim, welcome drink i mini warsztaty tańca irlandzkiego

W sprawie imprezy i rezerwacji prosimy o kontakt z Panem Rafałem Janiszewskim
telefonicznie:  698 684 468 (wtorek – niedziela, godz. 12.00 – 22.00) lub pocztą elektroniczną: restauracja@ucieranietresci.pl.

Start: 18 marca, godz. 19.00
Miejsce: Restauracja Ucieranie Treści, Obrońców Pokoju 8, Pruszków

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.