Śmierć z wychłodzenia

Region

Pierwszą ofiarą mrozu w powiecie pruszkowskim jest mężczyzna, którego zwłoki policjanci odnaleźli w jednym w pustostanów na terenie Opaczy. Funkcjonariusze ponownie apelują, aby zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, przebywające w opuszczonych budynkach.

Do odnalezienia ciała doszło podczas rutynowej kontroli pustostanu. Od momentu nadejścia ujemnych temperatur, policjanci i strażnicy miejscy regularnie sprawdzają, czy w takich miejscach przebywają ludzie i czy nie potrzebują pomocy. Dla mężczyzny z Opaczy na pomoc było jednak za późno.

Dokładne przyczyny śmierci będzie badać prokuratura. Najbardziej prawdopodobną jest wyziębienie. – Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami – informuje pruszkowska policja. – Ponownie więc zwracamy się z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym – apeluje st. asp. Marzena Dąbrowska z Komedy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 997 lub 112 oraz przez straż miejską (986) lub pogotowie ratunkowe (999).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.