Śmieci leżą i czekają

Brwinów

Widok zalegających śmieci nie napawa optymizmem. Do dbania o porządek są wyznaczone odpowiednie organy. Mieszkańcy osiedla Twój Parzniew są zdenerwowani, gdy widzą, że na chodnikach walają się śmieci.

Wszyscy produkują śmieci, które gdzieś trzeba wyrzucić. Służą do tego odpowiednie worki, kosze oraz wiaty. Na osiedlu Parzniew sytuacja wymknęła się spod kontroli. Śmieci zalegają przed wiatami, co niepokoi mieszkańców, którzy o całej sprawie poinformowali Urząd Gminy w Brwinowie – Interwencja u z-cy kierownika referatu komunalnego nic nie przyniosła, bo ta Pani stwierdziła, że ma harmonogramy a to, że śmieci leżą nic ją nie interesuje. Tylko, że pieniądze bierze! Pokazuje to jak Gmina Brwinów pobierając od nas pieniądze za wywóz śmieci przejmuje się tym tematem – napisał jeden z naszych czytelników na adres kontakt@wpr24.pl.

Jakie są powody takiego stanu rzeczy? – Na osiedlu Twój Parzniew są bardzo małe wiaty śmietnikowe. Druga sprawa dotyczy problemu z segregacją śmieci. Tak naprawdę mało osób segreguje odpady. Istotną sprawą jest fakt, że nie wszyscy złożyli deklarację. Wiemy to po analizie zużycia wody przez mieszkańców. Deklaracje składane do zarządcy wspólnoty mieszkaniowej są mocno zaniżone. Na problem związany z kwestią osiedla Twój Parzniew składa się wiele rzeczy. Tak naprawdę kłopot nie leży po stronie mieszkańców, lecz zarządcy wspólnoty mieszkaniowej – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Mieszkańcy chcieliby, aby na ich osiedlu zapanował porządek. Gmina odbiera śmieci zgodnie z harmonogramem, jednak mimo to odpady zalegają przed wiatami śmietnikowymi. – Śmieci są odbierane bodajże dwa razy w tygodniu. Naturalne jest, że każde gospodarstwo domowe produkuje odpady. W tym przypadku wiaty nie są dostosowane do potrzeb mieszkańców – mówi burmistrz Brwinowa.

Do sprawy będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.