Słynny aktor będzie bohaterem muralu

Brwinów

Postać Wacława Kowalskiego na północnej, a lokomotywa na południowej ścianie transformatora. Tak będzie prezentował się mural, który niebawem pojawi się u zbiegu ulic Pszczelińskiej i Wilsona w Brwinowie.

Gmina stawia na koloryt. Na stacji transformatorowej przy rondzie Wacława Kowalskiego pojawi się mural. Brwinowski magistrat ogłosił konkurs, w którym czekał na projekty malowidła. Do urzędu wpłynęło osiem prac. Przy ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę wartość artystyczną projektów oraz spójność z tematyką. Gmina zaznaczyła, że mural ma nawiązywać do postaci Wacława Kowalskiego oraz historii Brwinowa.

Autorem zwycięskiego projektu okazał się Dawid Celek, który ma bogate CV w dziedzinie murali. Architekt wygrywał podobne konkursy w Kołobrzegu i Gdańsku. W tym roku odsłonięto mural jego autorstwa przy ul. Marii Kazimiery w Warszawie, który upamiętnia Davida Bowie.

Jak wygląda projekt brwinowskiego muralu? Celek w swojej pracy umieścił postać Wacława Kowalskiego na północnej ścianie transformatora od strony ronda. Uznał, że warto przedstawić również lokomotywę wraz z napisem „Kolej Warszawsko-Wiedeńska. 14.06.1845”. Nie da się ukryć, że to wydarzenie stanowiło milowy krok na drodze rozwoju gminy. Ta część zostanie umieszczona na południowej stronie transformatora.

Niebawem mieszkańcy Brwinowa zmierzający do urzędu pocztowego czy na stację PKP będą mogli podziwiać malowidło u zbiegu ulic Pszczelińskiej i Wilsona. Magistrat ma nadzieję, że mural uda się wykonać na początku października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.