Ślub w sylwestrową noc

Grodzisk Maz.

Przypominamy, że w odrestaurowanej grodziskiej Willi Niespodzianka w samego Sylwestra odbędzie się ślub. Udzieli go burmistrz gminy.

W Grodzisku nie zabraknie niespodzianek i to dosłownie. Zgodnie z obietnicami burmistrza w Willi Niespodzianka odbędzie się prawdziwy ślub. – Zgłosiła się para, zatem będzie ślub w Willi Niespodzianka. Zaczynamy o godz. 23.00 tak, żeby po północy para mogła wyjść na scenę, żebyśmy mogli wypić ich zdrowie i zaśpiewać im sto lat – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Będziemy mieli pierwszą parę w Polsce zaślubioną w 2018 r. – dodaje.

Dokładnie ślub odbędzie się 31 grudnia o godz. 23.15. Będzie to element miejskich obchodów powitania nowego, 2018 roku. Budynek mieści się przy ul. Kościuszki 12.

Krótko przypomnijmy historię Willi Niespodzianka. Swoim wyglądem przypomina mały zameczek. Jej charakterystycznym elementem jest smukła wieżyczka z iglicowym dachem. Budynek zaprojektowano i wybudowano w roku 1906. Inwestycję wykonał Józef Moszyński. W 1932 r. rodzina sprzedała budynek. Kupił go felczer Maurycy Freidlich, do końca XX w. willa należała do jego spadkobierców. Budowla przetrwała czasy II wojny światowej, mimo wszystko jej wyposażenie zostało rozgrabione. Obecnie willa wpisana jest do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego.

Pod koniec roku 2014 miasto Grodzisk Mazowiecki odkupiło obiekt od prywatnych właścicieli. W 2016 roku zabezpieczono cały budynek tak, by nie niszczał. Rok później rozpoczęła się rewitalizacja. Niespodzianka zmieniła się diametralnie, bez koloryzowania można powiedzieć, że to jeden z najładniejszych zabytków w Polsce.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.