„Słowik”, „Wańka” i „Parasol” zatrzymani

Region

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś, że zatrzymano członków dawnej grupy pruszkowskiej m.in. Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol. Po długich pobytach w więzieniach wyszli na wolność i zajęli się popełnianiem przestępstw karno-skarbowych, a także kryminalnych, takich jak: rozboje, wymuszenia czy pobicia.

Członkowie dawno już rozbitego gangu pruszkowskiego, po wyjściu na wolność, ponownie mają kłopoty z prawem. W toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie przeciwko Arturowi S., który miał założyć i prowadzić zorganizowaną grupę przestępczą wyszło na jaw, że istnieje konkurencyjna zorganizowana grupa, a na jej czele stoi Sebastian W. Najciekawsze jest to, że ochroną interesów drugiego z wymienionych gangów zajmowały się osoby niegdyś wchodzące w skład tzw. starej grupy pruszkowskiej.

Zatrzymano w tej sprawie aż 14 osób. Ponieważ podejrzani byli członkami zbrojnych grup przestępczych w zatrzymaniu brali udział funkcjonariusze szczecińskiego i warszawskiego CBŚP oraz oddziały antyterorystyczne. – Ustalenia poczynione przez prokuratorów doprowadziły do zatrzymania wczoraj (31 stycznia) 14 osób, w tym kilku członków tzw. grupy pruszkowskiej jak Andrzej Z. pseudonim Słowik, Leszek D. pseudonim Wańka i Janusz P. pseudonim Parasol – poinformował Bogdan Święczkowski, I zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy.

Grupa Sebastiana W. działała od 2013 roku głównie na terenie Warszawy, ale nie tylko. – Jej członkowie dopuścili się szeregu przestępstw karnych skarbowych. Polegały one na wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami VAT i podawaniu nieprawdziwych danych w deklaracjach VAT-7. Takie zachowania narażały na uszczuplenie należności publicznoprawne w postaci podatku VAT – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prokurator Michał Ostrowski, Dyrektor Departamentu do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej.

Jakie zarzuty stawia się podejrzanym? Jak przedstawiają prokuratorzy m.in.: brania udziału lub zakładania i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy, wystawiania i posługiwanie się nierzetelnymi fakturami, poświadczania nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także pobić, rozbojów i wymuszeń rozbójniczych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.