„Słoneczny” wraca, „Dragon” zawieszony

Kolej

Wraca wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich, czyli połączenie między Warszawą a Trójmiastem i Ustką. Gorsze wieści mamy dla pasażerów podróżujących do Krakowa. Równie popularny „Dragon” zostanie w lipcu zawieszony.

„Słoneczny” dobrze znany jest pasażerom z naszego regionu. Co roku pociągi tej relacji wożą na nadmorski wypoczynek wielu podróżnych. Do korzystania z tego połączenia zachęca przede wszystkim cena. Nie inaczej będzie w tym roku. – Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery – zapewnia przewoźnik.

Pierwszy w tym roku skład KM wyruszy do Trójmiasta i Ustki 24 czerwca. Ostatni kurs zaplanowano 3 września. Ceny biletów, w zależności od stacji docelowej i uprawnień do zniżek, wahają się od 22 do 60 zł.

Dobrą informację już podaliśmy, teraz czas na tę złą. Drugie flagowe połączenie Kolei Mazowieckich, pociąg „Dragon” do Krakowa, będzie miał w wakacje miesięczną przerwę. Przypomnijmy, że to skład zatrzymujący się w Grodzisku Mazowieckim, pozwalający szybko, w nieco ponad 2,5 godziny znaleźć się w stolicy Małopolski. Niestety, od 10 lipca do 10 sierpnia „Dragon” będzie zawieszony. Powodem jest remont i zamknięcie odcinka Centralnej Magistrali Kolejowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.