Śledztwo ws. śmierci siedmiolatka

Raszyn

Śmierć siedmioletniego chłopca w Raszynie wstrząsnęła mieszkańcami. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Co wiadomo w sprawie?

Przypomnijmy. Dramat rozegrał się 1 października około 20.30 w jednym z raszyńskich domów. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu z siedmioletnim obywatelem Indii. Chłopiec miał wspinać się na szafę, z której spadł. Mebel przewrócił się na siedmiolatka. W wyniku odniesionych obrażeń dziecko zmarło – przedstawiała nam sprawę st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dokumentacja sporządzona przez funkcjonariuszy trafiła do prokuratury, w której gestii leżą kolejne kroki w sprawie. – W dniu 3 października prokurator wszczął śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci siedmioletniego chłopca. Zlecono również sekcję zwłok, której wyniki poznamy w ciągu najbliższych dni – mówi Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.

Zdarzenie zrodziło wiele pytań dotyczących sprawowania opieki nad małoletnimi. Wystarczyła chwila nieuwagi, która zakończyła się dramatem. – Z materiałów wynika, że w chwili zdarzenia dziecko znajdowało się pod opieką rodziny. Siedmiolatek wchodził na szafę, która pod wpływem siły przewróciła się na niego. Zgon nastąpił na miejscu – podaje prokurator Zwoliński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.