SkyCash zostaje w WKD… Na jakiś czas

Kolej

Jeśli przyzwyczailiście się już do zakupu biletów komunikacyjnych przez smartfona, to mamy dla was dobra wiadomość. Bilety WKD będzie można kupować w aplikacji SkyCasch do przyszłego roku.

Warszawska Kolej Dojazdowa w połowie stycznia wprowadziła możliwość zakupu biletów jednorazowych poprzez popularną aplikację SkyCash. Pilotaż systemu w WKD miał trwać do końca marca bieżącego roku. Kolejarze postanowili wydłużyć ten okres. – Warszawska Kolej Dojazdowa informuje, iż możliwość zakupu wybranych biletów jednorazowych dostępnych w aplikacji SkyCash została przedłużona do dnia 31 marca 2018 r. Zachęcamy wszystkich pasażerów do korzystania z tej możliwości zakupu biletów – czytamy w komunikacie przewoźnika. 

Bilet można kupić w kilku prostych krokach. Z manu aplikacji, którą wcześniej trzeba zainstalować w telefonie, wybieramy zakładkę „Koleje Regionalne” i dalej „WKD”. Dobieramy strefę czasową, datę i godzinę przejazdu, rodzaj ulgi oraz… liczbę pasażerów, co oznacza, że możemy kupić kilka biletów naraz. Następnie wybieramy metodę płatności. Tu mamy dwie opcje. Możemy zapłacić kartą płatniczą używając specjalnych kodów zabezpieczających z karty lub zasilić konto SkyCash wprowadzając dodatkowo kod pin podany przy rejestracji w serwisie SkyCash. Po dokonaniu zakupu na ekranie telefonu wyświetli się potwierdzenie.

Jak wygląda kontrola? Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w pamięci telefonu i są dostępne w zakładce „Bilety do kontroli”, która jest dostępna na ekranie startowym aplikacji SkyCash oraz po wejściu w przewoźnika, czyli w tym przypadku WKD u góry po prawej stronie. Aby okazać bilet, nie trzeba mieć połączenia z Internetem.  

W ramach SkyCash można kupić tylko bilety jednorazowe: normalne lub ulgowe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.