Skwer przy Wólczyńskiej do konsultacji

Grodzisk Maz.

Trwają konsultacje wyglądu zieleńca, który ma powstać między ulicami Wólczyńską, Dolną i Grunwaldzką w Grodzisku Mazowieckim. Mieszkańcy mogą zabrać głos za pomocą specjalnej ankiety.

Nowy grodziski skwer ma powstać w miejscu, które obecnie nie zachęca wyglądem, ale mimo to wiele osób wybiera je np. na spacer z psem. Jak będzie ono wyglądało w nowej odsłonie? Schemat zagospodarowania zieleńca już jest. – Podstawowym zadaniem przy planowaniu zieleńca było znalezienie optymalnego dla mieszkańców układu komunikacji. Nowe chodniki zaplanowano w dużej mierze w oparciu o wydeptane w murawie ścieżki. W centralnej części, u zbiegu wszystkich ciągów komunikacyjnych, zaprojektowano kolisty plac o powierzchni ok 260 m. kw. – czytamy w opisie koncepcji.

Zmodernizowany zostanie także istniejący plac zabaw. Plan zakłada jego powiększenie do 200 m. kw., wyposażenie w urządzenia dla najmłodszych dzieci, oświetlenie, instalację ławek i bezpiecznej nawierzchni. Ale to nie wszystko. W pobliżu ulicy Wólczyńskiej, z dala od budynków, zaplanowano niewielki wybieg dla psów. Teren o powierzchni 130 m2 ma być ogrodzony, dzięki czemu możliwe będzie puszczanie psów luzem.

To wszystko na razie założenia. Mieszkańcy mogą zgłaszać do nich uwagi jak i własne propozycje. W ankiecie konsultacyjnej (dostępnej tu) ocenie poddano m.in. takie pomysły jak urządzenie siłowni zewnętrznej i strefy aktywnego seniora, ustawienie stolików do gier planszowych czy wygospodarowanie nowych miejsc parkingowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.