Skwer i plac zabaw na finał

Pruszków

Modernizacja osiedla przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie zbliża się do finału. „Wisienką na torcie” ma być nowy skwer i plac zabaw.

Osiedle na Papierni nazywane jest często osiedlem na krańcu świata. I nie ma się co dziwić. Z dwóch stron otacza je mur centrum logistycznego, a z trzeciej ekrany odgradzające budynki od linii PKP. Trzy lata temu mieszkańcy zaprosili nie tylko włodarzy, ale i radnych miasta, by ci sami przekonali się jak wygląda ich osiedle. Ta „wycieczka” zaowocowała deklaracją remontu osiedla. Co więcej deklaracja jest już prawie w 100 proc. wypełniona. Trwa remont ostatniego z budynków, a do zagospodarowania został teren samego osiedla. Pojawił się pomysł, by powstał tu skwer i plac zabaw.

Władze miasta już szukają firmy, która wykona to zadanie. Projekt ma na celu stworzenie estetycznego, funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci od lat 3. Dodatkowo zaplanowano wyposażenie uwzględniające rekreację młodzieży oraz wypoczynek dorosłych poprzez zamontowanie bramki piłkarskiej i hamaków wypoczynkowych – czytamy w dokumentacji projektowej.

Najmłodsi będą mieli tu do swojej dyspozycji bujaki, zestaw punktów do balansowania, zestaw zabawowy statek oraz trampolinę. Oprócz miejsca do zabawy pojawi się też strefa odpoczynku na hamakach i miejsce do gry w piłkę. 

Warto dodać, że wspomniany skwer choć ogólnodostępny, będzie miał cechy ogrodu prywatnego. Sama inwestycja jest bowiem dedykowana głównie mieszkańcom osiedla przy ul. Broniewskiego. 

Jeśli uda się znaleźć wykonawcę to skwer wraz z placem zabaw mają być gotowe w osiem tygodni od momenty podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.