Skrzyżowanie w Krakowianach jednak będzie przebudowane

Krakowiany

Wracamy do sprawy. Przebudowa skrzyżowania w Krakowianach wywołała niemały spór pomiędzy starostwem pruszkowskim a gminą Nadarzyn. Pierwsi chcieli dostosowania skrzyżowania do odpowiedniego standardu, zaś drudzy budowy ronda.

Temat ten poruszyliśmy w marcu tego roku. Wspomniane skrzyżowanie niegdyś zostało źle wykonane. Niestety nie jest ono bezpieczne i wielu kierowców ma problem z jego pokonaniem. Dlatego przebudowa tej „krzyżówki” jest konieczna.

Przypomnijmy. Za inwestycje odpowiada zarządca drogi, czyli w tym przypadku powiat. Po analizie natężenia ruchu w tym rejonie okazało się, że 90 proc. samochodów porusza się w linii północ-południe. Dlatego starostwo pruszkowskiego zdecydowało, że skrzyżowanie wystarczy przebudować i dostosować do odpowiednich standardów. Jednak wójt gminy Nadarzyn nie zgadzał się z takim rozwiązaniem i… odmówił udostępnienie pasa drogi gminnej, którego zajęcie jest konieczne do przeprowadzenia inwestycji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Dziś już wiemy, że skrzyżowanie zostanie „tylko” przebudowane. Przetarg w tej sprawie został już ogłoszony. Według dokumentacji zmieniona zostanie konstrukcja dróg. Najpierw drogowcy będą musieli rozebrać istniejące elementy jezdni, następnie wybudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe z kostki betonowej oraz, co najważniejsze, powstanie nowa nawierzchnia jezdni. Na sam koniec wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu.

Maksymalny czas na wykonanie tego zadania to 70 dni od dnia podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.