Skromny budżet powiatu grodziskiego

Region

Sprawdziliśmy jak prezentuje się budżet powiatu grodziskiego na 2017 r. Na przyszły rok zaplanowano zaledwie...osiem inwestycji.

Powiat grodziski to kolejny samorząd, który ma uchwalony budżet na 2017 r. jeszcze przed końcem roku. Dochody powiatu osiągną prawie 80,6 mln zł. Wydatki zaplanowano na kwotę 79,4 mln zł. To oznacza, że w powiatowej kasie zostanie 1,1 mln zł. Władze powiatu te pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Na zadania inwestycyjne powiat w 2017 r. wyda 5 mln zł. Liczba zadań nie jest zbyt imponująca. To zaledwie osiem przedsięwzięć. Jakich? 2,3 mln zł pochłonie przebudowa ul. Skokowskiego od ul. Traugutta do ul. Ułanów. Kolejny 1 mln zł pochłonie modernizacja ul. Nadarzyńskiej od torów WKD do ul. Warszawskiej. Po 570 tys. zł powiat wyda na rozbudowę ul. Kazimierzowskiej, Średniej i Brwinowskiej w Milanówku oraz kolejny etap rozbudowy drogi Grodzisk – Józefina.

Zakup sprzętu medycznego i informatycznego na potrzeby Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Szpitala Zachodniego to koszt 350 tys. zł. Na regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformatyzacji powiat grodzisku wyda 121 tys zł. Zakupy inwestycyjne (komputery, serwery, klimatyzatory) pochłoną 87 tys. zł a 20 tys. zł to koszt zakupy sprzętu i oprogramowania dla zasobu geodezyjnego i katastru.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.