Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

Region

Panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie piersi. Tym razem mammobusy pojawią się w Brwinowie i Grodzisku Mazowieckim.

Badanie mammograficzne jest jedną z najbardziej skutecznych metod wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium. Niestety taki nowotwór wciąż jest częstą chorobą u kobiet. Szczególnie narażone na ryzyko zachorowania są panie w wieku 50-69 lat. Specjalnie dla tych pań Narodowy Fundusz Zdrowia utworzył program, w którym mogą one skorzystać z bezpłatnego badania piersi. Im wcześniej choroba zostanie wykryta tym większe są szanse na skuteczną walkę i pokonanie raka.

Mammografia jest absolutnie bezbolesna. Trwa tylko kilka minut i polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich (dwóch projekcji każdej piersi). Badanie pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych, czyli guzków oraz innych nieprawidłowości w początkowym etapie rozwoju.

Brwinów
Mammobusy pojawią się przed Urzędem Gminy Brwinów:
4 stycznia miasto odwiedzi NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych. Na badanie będzie można zapisać się pod nr telefonu 58 325 76 02.

13 stycznia przyjedzie Geneva Trust Polska NZOZ Profilaktyka i Diagnostyka, zapisy – 58 767 34 55.

Natomiast od 20 do 25 stycznia ustawią się mammobusy Lux Med Diagnostyka, kontakt – 58 666 24 44.

Grodzisk Mazowiecki
Mammobusy pojawią się 15 stycznia nieopodal Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Tutaj także wymagane są zapisy pod nr telefonu 42 254 64 10.

Przy rejestracji trzeba będzie podać swoje dane w tym nr telefonu oraz PESEL. Warto dodać, że z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy takiego nie wykonywały.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.