Skontrolowali place zabaw

Brwinów

Brwinowskie place zabaw są bezpieczne dla dzieci. Taki wniosek płynie z kontroli Sanepidu, który sprawdził wszystkie miejsca tego typu miejsca na terenie gminy.

Pod lupę trafiły place zabaw: w Brwinowie (przy ul. Grodziskiej, w parku miejskim oraz przy ul. Sochaczewskiej), w Koszajcu, Mosznie, Domaniewie, Parzniewie, Żółwinie oraz Owczarni (przy ul. Małej oraz Żółwińskiej), Kaniach (przy ul. Wiosennej oraz Wrzosowej) i Otrębusach (przy ul. Wiejskiej). – Zwrócono uwagę na kompletność i bezpieczeństwo zarówno urządzeń znajdujących się na placach zabaw jak też ogrodzenia placów, opróżnianie koszy, czystość nawierzchni i wymianę piasku zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kontrola objęła też prawidłowość oznakowania placów, zużycie części ruchomych zabawek, stan łańcuchów, krawędzi itp. Na żadnym z trzynastu placów nie stwierdzono nieprawidłowości – wyjaśnia Mirosława Kosiaty z urzędu gminy Brwinów.

O place zabaw dbają na co dzień pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa. – Place są sprzątane dwa razy w tygodniu, a raz do roku przechodzą gruntowny przegląd zlecany firmie zewnętrznej. Drobne naprawy są wykonywane na bieżąco przez pracowników Urzędu Gminy Brwinów. W maju, przed rozpoczęciem sezonu, został wymieniony piasek. Czerwcowa kontrola potwierdziła dobre przygotowanie placów zabaw przed wakacjami – zaznacza przedstawicielka urzędu gminy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.