Skończyli głosowanie, czekają na wyniki

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą już tylko czekać. Do 9 października mogli głosować na projekty w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Wyniki zostaną ogłoszone niebawem.

W puli budżetu obywatelskiego jest 100 tys. zł. Mieszkańcy spośród ośmiu propozycji mieli wybrać projekty, które, ich zdaniem, należy zrealizować. Każdy mógł poprzeć trzy propozycje. Ich koszt jest zróżnicowany. Wykonanie barierek ochronnych przy przepustach na kilku ulicach to koszt 100 tys. zł. Z kolei budowa boiska do siatkówki plażowej przy ul. Storczyka wyniesie ok. 50 tys. zł, ale już nasadzenia drzew iglastych na terenie miasta to suma zaledwie 5 tys. zł.

Mieszkańcy mogli głosować drogą internetową, a także w urzędzie miasta i innych punktach stacjonarnych. – Ściągamy karty z pozostałych lokalizacji – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – W urzędzie miasta głosowano na ponad 80 kartach, drogą internetową wpłynęło 449 formularzy. Teraz nadszedł czas liczenia. Wyniki powinny być znane 17 października – dodaje.

Niewykluczone, że miasto zrealizuje kilka projektów. Wszystko zależy od kwoty, którą będzie trzeba przeznaczyć na ich wykonanie. Możliwe, że część środków nie zostanie wykorzystana. –  Taka ewentualność istnieje. Mieszkańcy mieli do wyboru kilka projektów, których koszt był zróżnicowany. Pewnie zrealizujemy 2-3 propozycje. W przypadku sytuacji, w której jakaś część sumy nam zostanie, włączymy ją do przyszłorocznego budżetu – przedstawia podkowiański włodarz.

Budżet obywatelski to nowość w Podkowie Leśnej, jednak mieszkańcy aktywnie włączyli się w jego tworzenie. Przeszli już kilka etapów, teraz czekają na wielki finał. – Podtrzymuję swoje zdanie, że budżet partycypacyjny może być formą zabawy. De facto jest to podniesienie poprzeczki. Mieszkańcy muszą przygotować projekt, zebrać odpowiednią liczbę podpisów, więc muszą się w pełni zaangażować – tłumaczy Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.