Skatepark po technicznym liftingu

Region

Skatepark w Podkowie Leśnej zamknięty po kontroli zabezpieczeń obiektów i urządzeń sportowych ma być ponownie otwarty 15 maja.

Obiekt został zamknięty po kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta. Sprawdzano zabezpieczenia obiektów i urządzeń sportowych na terenie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich.

Miasto naprawia i porządkuje

W protokole pokontrolnym zawarto wnioski stwierdzające uchybienia m.in. w realizacji procedur przekazywania w zarząd skateparku. Nie można było także stwierdzić, czy istnieje aktualny protokół odbioru skateparku, który określa zasady jego użytkowania, oraz czy są aktualne atesty na zamontowane urządzenia (pisaliśmy o tym w WPR 116). Sugerowano także uporządkowanie terenu. Komisja skierowała pismo z wnioskami i zaleceniami pokontrolnymi do burmistrza Podkowy Małgorzaty Stępień-Przygody.

Burmistrz Przygoda pisemnie poinformowała, że stan formalno-prawny skateparku jest uregulowany. Co do sugestii, by uporządkować teren, burmistrz stwierdziła, że teren jest porządkowany sukcesywnie przez firmę sprzątającą teren CKiIO oraz przez pracowników urzędu. Poinformowała o podjęciu działań zmierzających do uporządkowania drzewostanu i ogrodzenia.

Będzie bezpiecznie

– Po zaleceniach inspektora BHP, wymieniono m.in. sklejki na urządzeniach, skorygowano płaszczyzny wjazdu na rampach, usunięto szczeliny – mówi Katarzyna Kowalewska, kierownik Referatu Gospodarki Miejskiej podkowiańskiego ratusza. – Przeprowadzone prace sprawiły, że stan techniczny skateparku został naprawiony. Potrzebujemy jeszcze ostatecznego odbioru i mam nadzieję, że stanie się to przed 15 maja. Czekamy jeszcze na certyfikaty od producentów urządzeń – dodaje.

Otwarcie skateparku, zaplanowane na 15 maja, nie będzie huczne. Impreza z atrakcjami ma odbyć się 21 maja. Na ten dzień zaplanowano szaleństwo dla miłośników skate'owych klimatów, czyli czwartą edycję skateboardowego festiwalu. Odbędą się m.in. zawody deskorolkowe, a graficiarze malować będą ściany. Do tego pokazy breakdance, a wieczorem koncerty hiphopowe. – Ważne jest to, że skatepark zostanie oddany młodzieży, będzie bezpieczny i ubezpieczony.  Komisja za jakiś czas wróci do tematu, by sprawdzić, czy wszystko dobrze funkcjonuje – mówi Adam Krupa, przewodniczący Komisji Rewizyjnej rady miejskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.