Skąd pomysł na stworzenie maskotki dla WKD?

Kolej

Jak już informowaliśmy kilka dni temu Warszawska Kolej Dojazdowa utworzyła ankietę, by spytać pasażerów, z jakim zwierzęciem kojarzy się im „wukadka”. Efektem ma być stworzenie maskotki. Ale skąd ten pomysł?

Od 8 sierpnia przewoźnik poznaje opinię pasażerów na temat tego jakie zwierzę najlepiej do niego pasuje, oczywiście według pasażerów. Ankietę umieszczono na stronie www.wkd.com.pl. Zawiera ona jedno otwarte pytanie: „Z jakim zwierzęciem kojarzy się Tobie WKD?”. Jej wypełnienie pomoże „wukadce” w stworzeniu firmowej maskotki.

Jak narodził się ten pomysł? – Do spółki WKD docierały sygnały o różnych potocznych nazwach używanych przez pasażerów, określających poszczególne typy eksploatowanego taboru. W związku z powyższym spółka chciałaby znaleźć coś w rodzaju wspólnego mianownika, pozwalającego połączyć różnie postrzeganą „wukadkę” pod jednym charakterystycznym szyldem – coś, co jednoznacznie będzie mogło pozytywnie kojarzyć się z WKD, nawiązując do najpopularniejszych określeń ze świata zwierząt. Stąd zaproponowana została akcja w postaci ankiety, skierowana także do pasażerów i sympatyków WKD – wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

A co będzie decydowało o wyborze zwierzątka-maskotki? – Przy wyborze będą brane pod uwagę ilość otrzymanych propozycji oraz związek z kolejką WKD i otaczającym ją obszarem. Prowadzona akcja ma na celu ustanowienie dodatkowego elementu umożliwiającego promocję i identyfikację kolei WKD, uzupełniającego różnego rodzaju wydarzenia specjalne (jak np. Dni Transportu Publicznego), czy organizowane kampanie informacyjne i promocyjne – informuje Kulesza.

Link do ankiety → kliknij tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.