SIP oficjalnie powitany

Kolej

W czwartek odbyło się wydarzenie specjalne „Z informacją WKD do celu podróży”, podczas którego oficjalnie przekazano do użytkowania System Informacji Pasażerskiej i Monitoringu.

Zgodnie z zapowiedziami wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17.00 na stacji „Podkowa Leśna Główna”. Po przywitaniu gości przekazano podstawowe informacje na temat realizowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego, które polega na zamontowaniu Systemu Informacji Pasażerskiej. W międzyczasie można było skosztować świeżej kawy i herbaty. 

Najciekawszym punktem okazał się być efektowny pokaz laserowy (który trudno było uwiecznić na fotografii). Nie zabrakło też konkursu z nagrodami. Mimo niskiej temperatury panowała bardzo ciepła atmosfera. 

Oddanie do użytku systemu informacji pasażerskiej i monitoringu na stacjach „wukadki” to jeden z ostatnich akcentów współpracy, w ramach której WKD otrzymała dofinansowanie z funduszy szwajcarskich. Wsześniej pieniądze zostały wykorzystane m.in. na zakup nowych pociągów czy modernizację infrastruktury kolejowej.

W dużym skrócie system informacji pasażerskiej to nic innego jak monitory znane już z warszawskich przystanków tramwajowych, które będą informować podróżnych WKD o przyjazdach pociągów, ich relacjach czy ewentualnych opóźnieniach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.