SIP miał działać, a jest „test”

Kolej

System Informacji Pasażerskiej na szlaku WKD oficjalnie oddano do użytku na początku lutego, jednak nadal na elektronicznych tablicach pojawia się komunikat o wersji testowej. Dlaczego? Mamy odpowiedź przewoźnika.

Informacja pasażerska na linii WKD ma spełniać podobną funkcję jak ta, którą znamy z warszawskich przystanków autobusowych i tramwajowych. Na specjalnych elektronicznych tablicach podróżni sprawdzą ile czasu pozostało do najbliższego połączenia i jakiej relacji to pociąg.

Huczne, połączone ze specjalną imprezą i pokazem laserów, oddanie „wukadkowego” systemu miało miejsce 9 lutego. Kłopot jednak w tym, że nie działa on tak jak powinien. Na monitorach wciąż pojawia się komunikat o wersji testowej, a pasażerowie coraz częściej pytają kiedy SIP zacznie działać. Z tym pytaniem wzróciliśmy się do WKD. – Komunikat w dolnym wierszu informujący o teście system informacji pasażerskiej jest prezentowany na wszystkich stacjach I przystankach osobowych. Aktualnie kontynuowane są szkolenia personelu WKD w zakresie obsługi systemu, stąd zamierzamy w ich trakcie oraz po ich zakończeniu przeprowadzić różne symulacje związane z funkcjonowaniem oprogramowania zarządzającego – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy „wukadki”.

Kiedy SIP zacznie działać tak jak powinien? – W najbliższym czasie mogą być prowadzone prace związane z zapewnieniem możliwie największej dokładności prezentowanych informacji. Na obecną chwilę prognozowany termin wyłączenia komunikatu o teście to przełom lutego i marca – zapewnia Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.