Silny wiatr łamał drzewa

Region

Silne wiatry, intensywne opady deszczu – tak wyglądały ostatnie dni w naszym regionie. Strażacy kilkanaście razy musieli podejmować interwencje związane z usuwaniem drzew zalegających na drogach.

Orkan Grzegorz przeszedł nad Polską i siał spustoszenie w kolejnych województwach. W wielu miejscowościach ludzie pozostawali bez prądu, występowały również utrudnienia w komunikacji. Strażacy interweniowali blisko 8 tys. razy. Powalone drzewa, zalane piwnice, uszkodzone dachy – to główne skutki wichur. W Polsce zginęły dwie osoby, kilkanaście zostało rannych.

W naszym regionie obyło się bez poszkodowanych. – Zdarzenia były rozproszone na terenie całego powiatu pruszkowskiego. Łącznie otrzymaliśmy 18 zgłoszeń w sprawie uszkodzeń po wichurach. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Usuwaliśmy połamane drzewa, gałęzie z dróg i chodników. Żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń, również sprzęt nie został zniszczony. Największe szkody wyrządziło drzewo, które spadło na dwa samochody w pobliżu Szpitala Powiatowego w Pruszkowie – podaje st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Również na terenie powiatu grodziskiego nie odnotowano poważnych zdarzeń. – Otrzymaliśmy łącznie 10 zgłoszeń. Głównie dotyczyły terenu gmin: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Żabia Wola. Przede wszystkim nasze działania sprowadzały się do usuwania drzew oraz gałęzi, które spadły na ciągi komunikacyjne i utrudniały ruch – tłumaczy bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.