Siedziba PAŻP z rozmachem. Kiedy powstanie?

Reguły

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej szykuje się do rozpoczęcia dużej inwestycji w Regułach. Z projektu zagospodarowania terenu wynika, że będzie to niemal wewnętrzne miasteczko, z własną przychodnią, obiektami rekreacyjnymi i gastronomicznymi.

O tym, że PAŻP przygotowuje się do inwestycji w Regułach informowaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Działkę o powierzchni 16 hektarów PAŻP jakiś czas temu odkupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych. Chodzi o teren niedaleko urzędu gminy Michałowice, położony między al. Powstańców Warszawy, przedłużeniem ul. Granicznej i torami WKD.

Wiadomo, że powstanie tam w pełni wyposażony kampus Agencji oraz cztery wieże. Ich budowę PAŻP zleciła w połowie maja. Maszty radiowe będą mieć 40 metrów wysokości, dwa staną w Pęcicach, dwa w Regułach. Przetargu na wykonanie pozostałych robót budowlanych na razie nie ma. Jak ustaliliśmy, w starostwie powiatowym w Pruszkowie nie ma na razie także wniosku o pozwolenie na budowę. Nie wiadomo więc kiedy inwestycja ruszy na dobre, ale wiadomo mniej więcej jak będzie wyglądać.

Pruszkowskie starostwo otrzymało od PAŻP wstępny projekt zagospodarowania terenu. Wynika z niego, że w kampusie znajdą się budynek biurowy, budynek operacyjny, zespół obiektów rekreacyjnych z boiskami zewnętrznymi, restauracja, przychodnia, garaże nadziemne i podziemne. Na teren mają prowadzić dwa wjazdy. – Zjazd z Al. Powstańców Warszawy będzie obsługiwał wjazd samochodów osobowych na parking kubaturowy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynku biurowego, a także wjazd gości nie posiadających przepustek wjazdowych na teren oraz autobusów, łącznie około 350 pojazdów – czytamy w dokumencie.

I dalej: – Zjazd z ul. Granicznej będzie obsługiwał wjazd samochodów osobowych na pozostałe parkingi kubaturowe oraz naziemny parking, zlokalizowane na terenie kampusu, łącznie około 950 pojazdów.

W projekcie zastrzeżono też możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości.

Spodziewany duży wzrost natężenia ruchu to jedna z największych obaw, jakie z inwestycją wiążą mieszkańcy Reguł i Michałowic. Te zastrzeżenia podziela też starostwo, które zobowiązało inwestora do przedstawienia nowych rozwiązań w tym zakresie.

Społeczną stronę poświęconą monitorowaniu sprawy można śledzić tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.