Siedmiu chętnych na remont toru

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa zapoznała się z ofertami złożonymi przez firmy zainteresowane remontem toru nr 2 Komorów – Podkowa Leśna. Najniższa oferta przewyższa jednak zakładany przez przewoźnika budżet.

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej już przyzwyczaili się do wakacyjnych utrudnień na szlaku kolejki. Podobnie ma być w tym roku. Przewoźnik planuje przebudować tor nr 2 na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna (tor w kierunku Warszawy). Planowane prace będą wiązać się z ograniczeniami w ruchu pociągów na szlaku Podkowa Leśna Główna-Komorów. Organizacja ruchu pociągów powinna być zbliżona do obowiązującej w roku ubiegłym podczas podobnego zakresu prac obejmujących modernizację toru nr 1. Dodatkowo w zamian za część wycofanych pociągów planowane jest uruchomienie połączeń obsługiwanych przez zastępczą komunikację autobusową na trasie pomiędzy Podkową Leśną i Komorowem lub Pruszkowem w celu zapewnienia przesiadki do częściej kursujących pociągów pomiędzy Komorowem i Warszawą.

Przewoźnik poszukuje już wykonawcy prac. W miniony czwartek nastąpiło otwarcie ofert. O kontrakt na realizację zadania ubiega się siedem firm. Najniższą ofertę opiewającą na 7,5 mln zł złożyła firma RWS CETUS Rafał Safader, a najwyższą zaproponował Zakład Inżynierii Kolejowej Laśkiewicz Kosmala – ponad 10 mln zł.

WKD na remont toru chce przeznaczyć niewiele ponad 6 mln zł, natomiast najniższa oferta przekracza kosztorys o 1,5 mln zł. WKD ma zatem dwa wyjścia: unieważnić przetarg lub znaleźć dodatkowe środki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.