Sfałszowane wyniki badań wody z Piastowa

Piastów

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdza pogłoski o fałszowaniu wyników badań wody z nowo wybudowanego przyłącza w Piastowie.

Wodociągowcy opublikowali w tej sprawie oświadczenie, zapewniając jednocześnie, że odbiorcy wody nie mają powodów do niepokoju.

 

– W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dotyczącymi fałszowania wyników badań jakości wody wystawianych przez laboratoria Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., informujemy, że nieprawidłowości zostały stwierdzone przez pracowników MPWiK w m.st. Warszawie S.A w dniu 15 października 2018 r. W trakcie analizy wymaganych prawem badań laboratoryjnych wody pobranej z nowo wybudowanego przyłącza wodociągowego zlokalizowanego w Piastowie. W związku z powyższym, stwierdzono, że data wystawienia dokumentu, a tym samym wyniku badania, jest wcześniejsza od daty pobrania próbki wody z przyłącza – czytamy w oświadczeniu.

Choć od momentu wykrycia fałszerstwa minęły prawie trzy miesiące, sprawa ujrzała światło dzienne dopiero teraz. MPWiK zapewnia jednak, że dochowała wszelkich procedur, w spółce trwa postępowanie wyjaśniające, złożono doniesienia do prokuratury, a czynności w tej sprawie prowadzi policja. – Po wstępnym potwierdzeniu przez kontrolerów nieprawdziwości przedstawionych dokumentów, niezwłocznie wstrzymano przyłączenie tej instalacji wodociągowej do istniejącego układu dystrybucji wody pozostającego w eksploatacji MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Należy podkreślić, iż jest to rutynowe działanie, zgodne z procedurami obowiązującymi w MPWiK – zaznaczają przedstawiciele przedsiębiorstwa. – Pragniemy zapewnić, że niniejsze zdarzenie pozostaje bez jakiegokolwiek wpływu na wysoką jakość wody dostarczanej przez MPWiK – dodają.

Dyscyplinarnie zwolniony został już pracownik Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który był odpowiedzialny za badania wody.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Sfałszowane wyniki badań wody z Piastowa”

 1. Pamela pisze:

  Wykryto fałszerstwo i jakie są tego skutki? Poszedł ktoś siedzieć? I najważniejsze!!! Czy woda w Piastowie nadaje się do spożycia?!??!?!?!?!?!?!? Obawiam się że nie, po zagotowaniu i ostudzeniu wody w szklance, na powierzchni powstaje dziwna ZAWIESINA!!!! CO TO DO CHOLERY JEST?!?!?!!?

 2. Piastun pisze:

  Zdrowa kranówka to był pic na wodę i fotomontaż. Nie pierwszy i nie ostatni w Piastowie 😉

 3. Głos pisze:

  To teraz wyobraźcie sobie skalę procederu fałszowanie w Polsce żywności i odpowiedz sobie na pytanie jakiego gatunki mięso itp. kupujesz w Lidlu czy inne Biedronce…

  • Tom_w_Paski pisze:

   Kiedyś z 10 kg surowego mięsa wytwarzano około 8 kg wędliny. Dziś z tej samej ilości najbardziej pazerni potrafią wyczarować do 20 kg …

 4. PIASTOWSKIE.PRZEKRĘTY pisze:

  Tak jest wszędzie liczy się tylko kasa w Piastowie w kamienicach komunalnych żeby dostać pieniądze z Unii sfałszowano dokumentację techniczną części budynków W budynku na Sienkiewicza zalegalizowano w drodze przestępczej samowolnie zaadaptowane pomieszczenie strychowe na mieszkalne Wpisano w inwentaryzacji budynku ze ściana oddzielająca tą samowolę od zajmowanego sąsiedniego mieszkania jest gruba murowana podczas gdy jest drewniana z wsypanymi do środka trocinami z przeprowadzoną prowizorycznie instalacją elektryczną Ściana składa się z desek oddalonych od siebie 15 cm z wsypanymi w środek trocinami pomieszczenie za ścianą całkowicie pod skosem budynek ma drewniany dach drewniane stropy i podłogi wszędzie drewno Do pomieszczenia pod skosem wchodzi się najpierw do łazienki z łazienki do pseudo pokoju W ścianie instalacja prowizoryczna elektryczna W tym pseudo pomieszczeniu powiększono otwór wentylujący a w jego miejsce wstawiono kilka razy większe okno bez nadproża To wszystko zostało zalegalizowane a po przyznaniu funduszy zarządca PPUK twierdzi że to pomieszczenie w świetle przepisów nie może być mieszkalne wiec nie jest mieszkalne i nikt tam nie ma prawa tam mieszkać mimo że mieszka Tak samorządy narażając zdrowie a nawet życie lokatorów wyłudzają Unijne fundusze dając przykład szaremu Kowalskiemu od tego trzeba zacząć Dopóki Urzędy kontrolujące będą siedziały w kieszeni Samorządów to proceder ten nie zniknie

 5. Tom_w_Paski pisze:

  Wszystko w Piastowie pod okiem Włodarzy jest fałszowane

 6. jot pisze:

  Leciał dżony łalker z kranu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły