Sezon na kąpielisku zakończony, kajaki jeszcze tylko w weekend

Pruszków

Kąpielisko w pruszkowskim Parku Mazowsze oficjalnie zakończyło sezon. Druga z atrakcji przygotowanych przez pływalnię Kapry, czyli darmowe kajaki w Parku Potulickich, dostępna będzie jeszcze tylko w najbliższy weekend.

Wyjątkowo gorące lato sprzyjało spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i nad wodą. Frekwencja na kąpielisku również była rekordowa. – Upalna pogoda sprawiła, że przez cały sezon mieliśmy wiele osób kąpiących się. Były tylko drobne incydenty, nic bardzo poważnego. W jednym przypadku topiły się dwie osoby, ale szybka interwencja ratowników zakończyła się szczęśliwie. Dwukrotnie na prośbę ratowników interweniowała policja. Chodziło o spożywanie alkoholu i chuligaństwo. Tu tez szybka interwencja zakończyła się wlepieniem mandatów. Na ogół kąpiący się zachowywali się kulturalnie – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiej pływalni Kapry.

Jak dodaje, przez cały sezon dobrze wypadały też badania wody, choć pod koniec okazało się, że ktoś mógł do zbiornika wylać nieczystości. – Woda była czysta. Badania na kąpielisku wypadały bez zarzutu. Nie najlepiej wypadły badania jednej próbki pobranej z innej części zbiornika już pod koniec. Powiązaliśmy to z informacją od jednej z mieszkanek, która mówiła, że ktoś w Parku płukał beczkowóz. Natomiast nie miało to wpływu na bezpieczeństwo kąpiących się – zaznacza Elżanowski.

Z kąpieli w Parku Mazowsze w tym roku już nie skorzystamy, ale kto nie próbował jeszcze popływać kajakiem po Parku Potulickich, ten w nadchodzący weekend ma jeszcze szansę. – Kończymy sezon kajakowy, także bardzo udany. Było duże zainteresowanie i frekwencja. Zapraszamy jeszcze w sobotę i niedzielę – zachęca Elżanowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.