Sezon motocyklowy rozpoczęty od… wypadków

Region

Jak co roku gdy tylko zrobi się ciepło na ulice wyjeżdżają różnej maści jednoślady. Niestety pierwsze dni związane są najczęściej z kolizjami i wypadkami. W tym roku nie jest inaczej. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o bezpieczeństwie, które powinni zachować. Warto jeździć uważnie, patrzeć w lusterka i z umiarem dodawać gazu.

O popularności szczególnie rowerów, motorowerów czy motocykli decyduje wiele elementów. Do głównych należą m.in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwe parkowanie, styl życia czy pasja. Wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat policja podejmuje są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych. W tym roku prowadzona jest akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów. Ale i kierowcy samochodów nie są bez winy. Często nie zauważają motocykla lub nie oceniają właściwie prędkości z jaką się porusza.

W ostatnich dniach na terenie powiatu pruszkowskiego i grodziskiego doszło do zdarzeń drogowych z udziałem motocykli. 21 kwietnia przed godz. 13 w Milanówku zderzył się osobowy ford z motocyklem. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Ludnej było wyłączone z ruchu na dwie godziny… Ale na szczęście, tym razem nikomu nic się nie stało. Dzień później w Wypędach na ul. Sokołowskiej również zderzył się motocykl z autem osobowym. Poszkodowany kierowca jednośladu trafił do szpitala. W motocyklu urwało się przednie koło, a samochód miał skasowany przód. Z kolei 24 kwietnia na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i  ul. Bohaterów Warszawy w Pruszkowie kierowca auta wjechał w motocykl, po czym uciekł. Zatrzymali go inni kierowcy kilka ulic dalej. Motocyklista wylądował w szpitalu.

Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów Wasze życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.