Setny bieg w ramach Parkrunu

Pruszków

1 października odbędzie się setna edycja cotygodniowych biegów organizowanych w Parku Potulickich w Pruszkowie. Sportowa impreza jak zwykle rozpocznie się o godz. 9.00.

Pruszkowski Parkrun jest niezwykle popularny wśród mieszkańców lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Biegacze spotykają się w każdą sobotę w pruszkowskim Parku Potulickich by móc zwiększyć poziom endorfin w swoich organizmach. Podobne imprezy organizowane są w niemal 750 miejscach na całym świecie. Parkrun to nie tylko „bezcelowe” bieganie. Podczas każdej z imprez można poznać nowych ludzi i zacząć weekend w iście sportowym stylu, co oczywiście pozytywne wpływa na zdrowie.

Początek października dla uczestników tej imprezy będzie wyjątkowy, bo spotkają się po raz setny! Czym będzie się wyróżniał? – Zaproszeni zostaną goście specjalni, osoby ze starostwa i urzędu miasta. Przygotowane zostaną specjalne puchary. Spodziewamy się także dużej liczby uczestników i liczymy na pobicie rekordu frekwencji. Poprzedni wynosił 123 osoby – mówi Janusz Wiśniewski, współorganizator pruszkowskiego Parkrunu. 

Ale Parkrun to nie są zwykłe zawody sportowe. Biorą w nim udział osoby w każdym wieku, dorośli biegają razem z dziećmi, nawet tymi małymi, które jeszcze jeżdżą w wózku. Niektórym uczestnikom towarzyszą ich czworonożni pupile. Cała impreza ma otwarty, rodzinny, integracyjny charakter. – Nie ma obaw, że ktoś nie da rady. Nasze biegi są otwarte dla wszystkich. Nie liczy się wynik, nie ma limitu czasu, chodzi o aktywność i lepsze zakończenie tygodnia dla naszych organizmów – mówi Wiśniewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.