Setne urodziny pod znakiem imprez

Pruszków

W tym roku Pruszków obchodzi setną rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji odbędzie się wiele imprez. Na które warto zwrócić największą uwagę?

Świętowanie setnych urodzin Pruszków rozpoczął już w sylwestrową noc. Koncertem, pokazem laserów i fajerwerkami pożegnano stary i przywitano nowy, jubileuszowy dla miasta rok. Pierwszym ważnym wydarzeniem był występ Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.

Na kolejną większą imprezę mieszkańcy Pruszkowa muszą poczekać do 30 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano koncert „Muzyczni goście z krańca Europy”, w trakcie którego wystąpią m.in. Maria Jose Souza Guedes, Louis Meirekes oraz Trio Prima Vista. 1 maja odbędzie się koncert „Barokowe pejzaże i pasaże”. Na scenie pojawią się Konstanty Andrzej Kulka, Władysław Kłosiewicz i Kwartet Prima Vista. Natomiast 3 maja mieszkańców Pruszkowa czeka impreza pod nazwą „Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska”. Przed publicznością wystąpią Piotr Paleczny i Kwartet Prima Vista. Wszystkie koncerty odbędą się w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Ciekawą i rodzinną imprezę zaplanowano na 7 maja. Chodzi o Śniadanie w Parku połączone z plenerem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Każdy będzie mógł porozmawiać z malarzami i uzyskać od nich wiele cennych wskazówek. „Śniadanie”, tradycyjnie, odbędzie się w Parku Kościuszki.

Ogromnym wydarzeniem będą Dni Pruszkowa (28-29 maja). Jakie gwiazdy pojawią na scenie w Parku Kościuszki? Będą to Doda oraz zespół Enej. Podczas „Dni” oprócz koncertów mieszkańców czeka oczywiście szereg innych atrakcji.

Czerwiec rozpocznie się od… Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Parku Żwirowisko (4 czerwca). Dzieci zaprezentują m.in. pokazy taneczne, teatrzyki. 18 czerwca na terenie MOK-u odbędzie się Rock Piknik, impreza dla zwolenników nieco cięższych brzmień muzycznych. Kto wystąpi jako gwiazda? Na razie to tajemnica.

Dzień później tradycyjnie już w Parku Potulickich odbędzie się XII. edycja Pruszkowskich Wianków. Nie zabraknie poszukiwania Kwiatu Paproci i konkursu na najpiękniejszy wianek. Natomiast na 24 lipca zaplanowano VI. Koncert do północy. Nie zdradzimy jeszcze, kto wystąpi na scenie przed Pałacykiem Sokoła.

Nowością w programie imprez plenerowych będzie Pruszkowski Festiwal Archeologiczny ARTEfakty. Na kilka dni (9-11 września) Park Mazowsze wypełni się archeologami i badaczami z całego świata.

Kalendarz wydarzeń zamkną: 7 października uroczysta sesja rady miejskiej (Spółdzielczy Dom Kultury) i koncert symfoniczny w wykonaniu Sinfonii Varsovia (kościół św. Kazimierza), a 9 października msza św. w intencji miasta z udziałem chórów szkolnych z pruszkowskich placówek oświatowych (także w kościele św. Kazimierza).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.