Serduszkami przypominali o powstaniu Armii Krajowej

Pruszków

Walentynki to nie tylko święto zakochanych, 14 lutego przypada rocznica powstania Armii Krajowej. O tej dacie mieszkańcom Pruszkowa przypominał wczoraj starosta Maksym Gołoś, który wręczał przechodniom okolicznościowe serduszka.

14 lutego kojarzy się przede wszystkim z Walentynkami. Niewiele osób pamięta, że tego samego dnia przypada także ważna rocznica. – Wszyscy wiedzą, że 14 lutego to Święto Zakochanych, ale nie wszyscy, że w tym dniu 1942 roku powstała Armia Krajowa. W konspiracyjnej walce AK w czasach II wojny światowej Polacy dali wiele dowodów na to, że kochają swoją Ojczyznę. Pamiątkowe odblaskowe serduszka przypominające o tej dacie rozdawał starosta Maksym Gołoś. Możecie je także znaleźć w salach obsługi mieszkańców na parterze Starostwa – informuje pruszkowskie starostwo.

Na tych specjalnych walentynkowych serduszkach przypomniano datę 14 lutego 1942 r. – By zauważyć miłość, a przy okazji przypomnieć, ze miłość do Ojczyzny tkwi w naszym narodzie od dawna i bez względu na okoliczności. Przypominamy o Armii Krajowej w rocznicę jej powstania. W roku obchodów 100-lecia Niepodległości postanowiliśmy te rzeczy skojarzyć – wyjaśnia starosta Gołoś.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.