Ściśle opracowany plan na park

Brwinów

Park Miejski w Brwinowie ma stać się miejscem, w którym mieszkańcy chętnie będą spędzali czas. Gmina konsekwentnie realizuje swój plan.

Wysiłki związane z odnową Parku Miejskiego podjęto kilka lat temu. W 2012 roku odrestaurowano furty i wejście do zieleńca. Następnie w brwinowskim parku pojawiły się alejki, oświetlenie, ławki i monitoring. W kolejnym etapie przewidziano wiele udogodnień dla mieszkańców, w tym m.in. siłownię plenerową i mały park linowy. We wrześniu rozstrzygnięto przetarg na kolejny etap rewitalizacji parku. Koszt zadania to ponad 1,4 mln zł.

Prace idą do przodu. Mieszkańcy pytają o miejsca parkingowe i drogę dojazdową do posesji. Takie rozwiązania zostaną zastosowane. – W 2017 r. wykonaliśmy roboty dotyczące konstrukcji linariów i pluskowiska wraz z przyłączami. Z kolei, w projekcie budżetu na 2018 r. zaplanowaliśmy budowę drogi dojazdowej do posesji ul. Rynek 4-14 wraz z miejscami parkingowymi, co jest zaznaczone kolorem szarym na załączonej mapce – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Ważne, że zieleń parkowa nie będzie niszczona przez samochody. – Chcąc uniemożliwić wjazd samochodom na zieleń parkową i w pobliże zabawek, zaprojektowaliśmy wykonanie gabionowego murku, który będzie o wiele ładniejszy i praktyczniejszy od postulowanych słupków – wszak brwinowski park jest zabytkowy. Zatem, wszystko dzieje się według ściśle opracowanego planu – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.