Ścieżki rowerowe w budowie

Podkowa Leśna

Zima nie przeszkodziła w budowie nowych ścieżek rowerowych w Podkowie Leśnej. Prace trwają i widać już pierwsze efekty.

Na jakim etapie jest inwestycja? – Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone na ścieżce wyznaczonej w pasie lasu ulicy Jeleniej, następnie w ciągach pasów drogowych ulic Dębowej, Rysiej i Żubrowej (dotychczas porośniętych samosiejkami w korytarzach leśnych). Za chwilę rozpoczną się prace wzdłuż torów, w pasie linii WKD (własność PKP) na odcinku Podkowa Główna-Podkowa Zachodnia – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Część budowanego szlaku to realizacja planów sprzed wielu, wielu lat. – Otworzyliśmy te ciągi komunikacyjne, które były niewykorzystane dotychczas, co znacznie poprawi funkcjonalność komunikacyjną wewnętrzną naszego miasta. Część ścieżek zaprojektowanych zostało w pasach drogowych wyznaczonych w planie Antoniego Jawornickiego jeszcze w 1925 r. – wyjaśnia podkowiański włodarz.

Inwestycja stanowi dobrą okazję do sprawdzenia stanu drzew sąsiadujących ze ścieżkami. Tu wiadomości nie są jednak zbyt dobre. – Pozostałe aktualnie realizowane ścieżki odpowiadają na od dawna artykułowane potrzeby mieszkańców przemieszczania się wzdłuż torów WKD. Staraliśmy się jak najmniej ingerować w zieleń, omijając grube drzewa. Po oględzinach z fachowcami należy stwierdzić, że drzewostan w tych pasach zieleni jest w bardzo złym stanie i wymaga podjęcia zdecydowanych działań. Wypielęgnowaliśmy też w zielonych korytarzach prawie 2 tys. drzew – dodaje Tusiński.

Całe przedsięwzięcie ma być gotowe w czerwcu tego roku. Wcześniej, bo na wiosnę, przy stacji WKD Podkowa Główna mają pojawić się stojaki rowerowe.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.