Ścieżka rowerowa między Kaniami i Nową Wsią „nie do ugryzienia”

Region

Na prośbę czytelników wracamy do sprawy możliwości budowy ścieżki rowerowej wzdłuż torów WKD między stacjami w Kaniach i Nowej Wsi. Niestety, na realizację tego pomysłu szanse są bardzo małe...

Odcinek między przystankami WKD w Kaniach i Nowej Wsi o ścieżkę rowerową niemal prosi. To brakujący element szlaku dla jednośladów, w dodatku w bardzo malowniczej scenerii pół, łąk, ogródków działkowych i rzeczki. – Bardzo proszę o wyjaśnienie przyczyn dla których od lat nie można zbudować ścieżki rowerowej z Kań do Nowej Wsi. Wąskim gardłem jest strumyk Mrówka, który rozdziela Kanie od Nowej Wsi. Zawsze przed wyborami samorządowymi obiecywana jest budowa kładki i zawsze po wyborach sprawa upada. Dwa lata temu WKD remontowała mostek i też nie został on poszerzony – czytamy w mailu nadesłanym do naszej redakcji przez czytelnika Andrzeja.

Dodajmy, że po remoncie mostku warunki do pokonywania go z rowerem jeszcze się pogorszyły, a na samej przeprawie obowiązuje zakaz wstępu…

Czy jest szansa, aby móc wygodnie pokonać rowerem szlak między Nową Wsią a Kaniami i nie łamać przy tym przepisów? Niestety, niewielka. – Sprawa prawnie jest nie do ugryzienia. Od strony północnej wzdłuż torów jest ul. Słoneczna, która należy do gminy tylko do pewnego momentu, do posesji nr 45. Na dalszym odcinku do granicy z gminą Michałowice ulica jest własnością osób prywatnych, które zażądały zbyt wygórowanej ceny za odkupienie tego gruntu – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Po stronie południowej jest ulica Wiosenna, która w pewnym momencie się kończy. Na długości 505 metrów do rzeki jest to grunt rolny. Zgodnie z przepisami gmina nie ma możliwości wywłaszczenia gruntu rolnego pod ścieżkę rowerową – dodaje.

Dodatkowo kładkę trzeba by wykonać obok istniejącego mostku. – Z tym, że rzeka znajduje się już po stronie gminy Michałowice. Moglibyśmy się oczywiście dogadać, ale tu znów wraca kwestia dostępu. Prawo nie pozwala nam budować kładki łączącej prywatną działkę z sąsiednią gminą – zaznacza włodarz gminy Brwinów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.