„Ściana śmierci” musi poczekać?

Brwinów

Pomnik historyczny znajdujący się w brwinowskim Parku Miejskim miał przejść remont. Jednak już na etapie przetargu pojawiły się problemy natury finansowej.

Odsłonięty w 1969 roku pomnik wymaga modernizacji. Gmina Brwinów na remont „Ściany śmierci” pozyskała dofinansowanie w ramach programu „Wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju” w kwocie ponad 11 tys. zł. –  Dzisiaj pomnik „Ściana śmierci” jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. W ramach zaplanowanych prac, istniejący mur zostanie rozebrany do poziomu fundamentu i wymurowany od nowa w nieco zmienionej formie – wyjaśniała nam kilka tygodni temu Monika Miziołek z biura promocji gminy Brwinów.

Czas na składanie ofert minął, jednak w brwinowskim magistracie półki z nadmiaru dokumentów nie uginały się. Gmina otrzymała zaledwie jedną propozycję. Problem w tym, że przekraczała założenia finansowe urzędu. Gmina na remont „Ściany śmierci” zarezerwowała 20 tys. zł. Firma zainteresowana realizacją zadania złożyła ofertę w wysokości blisko 80 tys. zł.

Pierwotnie gmina Brwinów planowała zakończenie remontu na 15 września, jednak w związku z unieważnieniem postępowania przetargowego, zapewne termin ulegnie zmianie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.